Luitejooks21. aprillil toimub Rannametsas Luitejooksu raames Eestis unikaalne koertekross, mis annab klassikalisele liikumisüritusele särtsu, millist pole kusagil mujal. Neljajalgse sõbraga liikujaid on palju ja neilgi peab olema võimalus koos lustima ja medalit püüdma tulla. Huvi krossi vastu on suur ning on ülim aeg saada olulistele küsimustele vastused: ürituse eel annab ülevaate koertekrossi projektijuht Anni Nurmoja.

Kes on rajale oodatud ja kas korraldustiim seab osalemisele ka mingid nõuded?

5,4 km krossile ja 8,3 km pikale retkele on oodatud kõik koerad, kelle tervislik seisund võimaldab. Ehkki krossi distants on vaid 5,4 km, tuleb arvestada raja raskusastmega – tõusude, laskumiste ja kurvidega. Kõik need elemendid teevad selle väga põnevaks, ent nõuavad ka suuremat pingutust. Tulenevalt üldisest teadmisest ja tunnetusest, oleme koerte vanusepiiranguks seadnud 12 kuud, sest enne seda loomade luud-liigesed alles arenevad, mistõttu liigne pingutus ei pruugi neile kasulik olla.

Millega peaks veel osalema tulles arvestama?

Meie põhinõue on, et ükskõik kui koolitatud loom ka pole, peab ta turvalisuse kaalutlusel koguaeg rihmastatud olema: teda tuleb kontrollida ja vajadusel rahustada. Kuna üritusele tuleb enam kui 80 koera ja inimesi on palju – 1000 ringis – on loomad palju ärevamad kui tavaolukorras. Kindlasti ei tohiks oma sõpra lubada teise looma juurde ilma selle omaniku nõusolekuta, sest me kunagi ei tea, kuidas ta sellises olukorras käituda võib: tavaliselt väga sõbralik, võib looma reaktsioon olla ärevamas õhkkonnas tavatu.

KoertekrossMis vahe on koertekrossil ja -retkel?

Kross on võistlus, kus võetakse aega ja mis läbitakse suures osas joostes. Kui tegelete koeraspordiga ning olete mõlemad ettevalmistunud, on kross väga hea valik. Kui te aga igapäevaselt paarina jooksmise ja kiirema liikumisega ei tegele, soovitan valida rahulik – jalutustempos käimisretk –, mis on küll pikem, aga jõukohane kõigile tervetele tandemitele. Muidugi ei tähenda minu mõte seda, et retkel ei võiks soovi korral joosta.

Koertekrossile antakse start kell 10.00, retkelised lähevad rajale kell 13.05.

 

Kui palju osalejaid oodata on?

Krossil tahaks näha 60, retkel 30 paari.

Kuidas stardiprotseduur korraldatakse?

Krossile lubame 10-sekundiliste vahedega, ent retkele minnakse ühiselt. Otseloomulikult, kui soovitakse, ei pea retkele suure massi sees minema ja startida saab piisava vahega. Meil on pikk stardikoridor, mis võimaldab teistega piisavat distantsi hoida.

Kes sel korral õla alla panevad?

Lisaks nii-öelda vanadele olijatele oleme kaasanud uuri partnereid. Pikaajaliseks toetajaks on Väikeloomakliinik, kelle veterinaar aitab vajadusel esmaabitelgis neljajalgsete eest hoolitseda. Niisamuti toetavad nemad auhindadega. Blueberry peotarbedki on varasemast tuttav toetaja, ent on ka uusi partnereid: tänan Pet City ja Tails Planetit, kes on taaskord panustamas, tutvustades kohapeal ka oma tooteid!

Selgi aastal panevad õla alla Platinum ja Loomale Pai. Näiteks pakub neist esimene koertele mõeldud kvaliteetseid ja maitsvaid märgtoite. Hea meel on partnerite seas tervitada ettevõtet Magusad Kõrsikud.

***

Lisainfo ja registreerimine

Koertekrossile ja -retkele on võimalik soodamalt kirja panna 18. aprillini koduleheküljel siin. Mõnevõrra kõrgema tasu eest saab registreerida 20. aprillil Pärnu Keskuses Selveri vastas asuvas sekretariaadis ja pühapäeval Rannametsas kohapeal. Koertekrossi nõuete ja juhendiga saab tutvuda siin.