Pärnu rannas toimunud aastajooksude sarja viiendast etapist sai osa 212 eri vanuses jooksusõpra, kellest nimekaim oli võidu kindlustanud Roman Fosti.

Eesti Energia spordiklubi ja Spartat esindaval Fostil oli tükk tegemist, et neli esimest etappi võitnud Franko Reinholdit tagasi hoida ja võit kindlustada. Mullu tippspordist loobunud, nooruses keskmaadistantsidele pühendunud vanameister pani viimasel paarisajal meetril endast kõik välja, et märksa nooremat tegijat võita, aeg 9.40 Teisena finišeerinud Pärnumaa hetke parim Reinhold sai kirja seitse kümnendikku lahjema tulemuse, mullu sarja võitnud Martin Tarkpea (Treeningtiim) lõpetas 10.26,7ga.

„Nägin, et viimasel 400 hakkas konkurent küljele alla pugema: ta on väga heas seisus ja ilmselt puhkas jaanipäeval, mitte nii, nagu mina,“ muigas Fosti, kes pidi enda sõnul vanad trikid appi võtma.

„Raske oli, aga kogemuse pealt võtsin oma, sest tahtsin Pärnu rannas jooksmist ja siin võitmist meelde tuletada,“ ütles endine keskmaamees, kellele aastajooksud olid ligemale 30 aastat tagasi oluliseks suunanäitajaks jooksjaks saamisel.

Naiste seas pani paremuse taas maksma Mirtti Verbitskas Anu jooksutrennidest (12.26,9), teine ja kolmaski olid sama grupi liikmed – Triin Mäger (13.05,6) ja Marju Lepmets (13.43,9).

3000 meetrisel distantsil sai tulemuse kirja 78 osalejat. Kuni 11aastaseid lapsi käis kolme jooksu peale rajal 134.

Esialgsete resultaatidega saab tutvuda siin.  Meeleoluka galerii pani taas kokku Elise Saarna.
Järgmine ehk viimane rannaeetapp on kavas 9. juulil.

Aastajooksud kuuluvad maakonna spordiliidu poolt korraldatavasse Pärnumaa Liigub sarja. Jooksule panevad õla alla Pärnu Keskus, Farmi, Wendre, Estonia Spa Hotels, Pereauto, Pärnu Postimees, Surf Center, Tre Raadio, Pärnu linn ja Pärnumaa omavalitsuste liit.