Oktoobri keskpaigast kuu lõpuni silgatud virtuaalset Rannajooksu nautis Eestimaa eri paigus ligemale 300 huvilist. virtuaaljooks

Koroonaviiruse aeg on kaasa toonud virtuaaljooksude võidukäigu. Kui olud võimaldavad, toimuvad füüsiline ja virtuaalne jooks käsikäes, kui mitte, saab viimane ainsaks võimaluseks number rinnale panna ja end sõprade-tuttavatega võrrelda. Ehkki Rannajooks toimus aastase pausi järel kontaktsenagi, kasutasid sajad huvilised võimalust 18.-31. oktoobril endale sobival ajal ja kohas liikuda: valikus oli 5 ja 10 kilomeetrit. Seega on iga osaleja virtuaaljooksul märksa enam enda peremees, kuna ei sõltu konkreetsest ajast ega tegevuspaigast.

Virtuaalsest Rannajooksust sai osa ligemale 300 huvilist: liiguti üle Eestimaa, ent osalejaid leidus Poolas, Leedus ja Soomeski. Tulemused tuli üles laadida veebikeskkonda, seejärel sai liikuja endale nimelise diplomi. Iga lõpetaja sai preemiaks medali, mis saadetakse talle registreerimisel valitud kohta. Tulemustega saab tutvuda siin.

Iga osaleja andis taas panuse heategevusse:  seekord antakse hoogu Pärnu Päikese Koolis tarkust omandavatele erivajadusega lastele ja noortele, kelle tarbeks plaanib õppeasutus soetada kolmerattalise jalgratta. Selles koolis rakendatakse erituge õppuritele, kes tulenevalt oma raskest ja püsivast psüühikahäirest, intellekti- või meele- või liitpuudest vajavad puudespetsiifilist õppekorraldust, sotsiaal- ja tervishoiuteenuseid ning individuaalset õppetuge. Päikese koolis toetatakse õpilaste vaimset, füüsilist, sotsiaalset ja emotsionaalset arengut. Õpilastele on loodud võimetekohane turvaline, positiivselt mõjuv ja arendav õpikeskkond, mis toetab õpilast ning aitab kaasa tema paremaks sotsialiseerumiseks ühiskonnas.

„Virtuaaljooksud on tulnud, et jääda. Rannajooksugi puhul tõdeme, et selline kontseptsioon on sadadele meelepärane. Füüsiline jooks sattus viiruse kolmanda laine aega, mistõttu paljud muutusid õigustatult ettevaatlikuks,“ rääkis Pärnu Kahe Silla klubi liikumisürituste peakorraldaja Vahur Mäe, lisades, et virtuaalse liikumise võimalus oligi sel hetkel paljude jaoks ainsaks lahenduseks. „Osalejate motivatsiooniuuringust tuleb välja, et lisaks hea enesetunde saamisele paneb liikuma mõte teha headki,“ tõstis Mäe esile. „Kõikide tänavuste ürituste peale kokku annetasid osalejad kohalikule kogukonnale üle 2500 euro,“ rõõmustas vastutav korraldaja.

Virtuaalsele Rannajooksule panid õla alla Pärnu Postimees, Pärnu Tre Raadio, Vichy, Craft, Pärnu Keskus, Pereauto, Peseauto, Põltsamaa, Frida Mütsid.

Osalesid virtuaaljooksul, anna meile ka tagasisidet, kuidas meeldis. Tagasiside küsitluse leiad siit.

Osalejatelt laekunud pildid.

 

virtuaaljooks